1. évad 3. rész – Veszélyes küldetés

http://rirek.sk/wp-content/uploads/2013/05/Treasure-Worth-11-Billion.jpg1. évad 3. rész – Veszélyes küldetés
Mt 24,35 Jézus mondja: Az ég és a föld elmúlik, de az én beszédeim nem múlnak el.
Az április 20-i Bibliaismereti versenyen esperes úr a nyitó áhítatban kincses térképhez hasonlította a Bibliát, és elgondolkodtam rajta, hogy ez tényleg milyen jó hasonlat. A kezünkben van egy útmutató, amit ha követünk, akkor megtalálhatjuk a kincset. Persze nem olyan kincsekről van szó, mint amire elsőre gondolnak az emberek. A Bibliában nincs arany vagy gyémánt, bár a bányászatról is ír, de mégsem ez a lényeges dolog a bibliában.

Ez vajon a Szent Grál?

Ez vajon a Szent Grál?

A Biblia olyan kincset tartalmaz, ami sokkal állandóbb az aranynál, vagy a gyémántnál. Nem lehet ellopni, nem megy tönkre, nem ég el, senki nem veheti el tőlünk. Az izgalom kedvéért nem mondhatok többet, amúgy is mindenkinek magának kell felfedeznie a Biblia kincseit. Isten egy kalandra hív titeket, amiben aktívan részt kell vennetek. Ha a Bibliát olvassátok, és nem csak a nagyon ismert részeket, akkor igen érdekes dolgokat lelhettek. Van benne szó mindenféléről, amit ki sem tudnátok találni. Vannak benne szörnyek, mint leviatán, behemót, meg sárkány, van benne időutazás, teleportálás, és persze a feltámadásról se feledkezzünk meg, az sem egy hétköznapi dolog. Olyan mint egy igazi kalandtúra, de mégsem.

Ez vajon a Szent Grál?

Ha egy klasszikus kalandfilmet veszünk, amiben egy elveszett, vagy elrejtett kincset keresnek, mint a szent grál, egy elsüllyedt aranyszállító hajó, vagy hasonlók, akkor általában elmondják, hogy már sokan megpróbálták megtalálni, de csak egynek sikerülhet. Ezzel szemben a Biblia egy olyan kalandos történet, amiben mindenki megtalálhatja a kincset, és marad a másiknak is.
Amíg egy elsüllyedt hajó keresésénél csupa kudarcról hallunk, addig a Biblia felfedezői között rengeteg sikeres ember van. Számtalan történetet lehet olvasni olyanokról, akik nem tudták, hogy mit kezdjenek az életükkel, mert elrontották, vagy nem haladt sehova, vagy tudták, hogy a rossz úton halad, és amikor a Bibliában kerestek megoldást a bajukra, megtalálták, és rendbe jött az életük.
Nem kell az én szavamra elhinnetek, de ha utánajártok, előbb utóbb biztos gyanús lesz, hogy túl sokan vannak, akiket meggyőzött a Biblia, és megváltoztatta az életüket.
Azt szoktam mondani, talán már nektek is mondtam, hogy ha valami igazán nagy kalandra vágytok, olvassátok el a Bibliát, mert az megváltoztatja az életeteket. Veszélyes helyzetekbe sodor, számonkérésekhez vezet, és már semmi nem lesz olyan mint előtte. Felfordítja az egész eddigi életeteket. Mindent máshogy fogtok látni, mint mielőtt kinyitottátok volna a könyvet. Sokakat megöltek és üldöztek miatta.
Szóval ha kihívást kerestek, olyat ami izgalmassá teszi az életeteket, ami új színt hoz a világotokba, és szeretnétek megtalálni a kincset, olvassátok el a Bibliát. Ha szeretnétek tanácsot kérni, hogy hol kezdjétek, mert az eleje unalmas, a közepén kinyitva pedig nem értetek belőle semmit, akkor nyugodtan forduljatok hozzám, vagy egy másik lelkészhez, vagy egy megbízható gyülekezeti taghoz, aki maga is olvassa a Bibliát, és biztos tudunk nektek tanácsot adni. Kalandra fel! Ámen.
elhangzott: 2013. április 22-én